Jesteś tutaj: Witamy O nas

Wszyscy jesteśmy obdarowani talentami od urodzenia

"TALENCIK"- Niepubliczne Przedszkole w Bielicach powstało w 2011 roku - w "Roku Talentów" ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Talent, to predyspozycja i zdolność, która przewyższa znacznie inne nasze umiejętności. Przedszkole "TALENCIK" ma być miejscem odkrywania talentów u dzieci, a nauczyciele o pełnych kwalifikacjach i bogatym doświadczeniu pedagogicznym będą je pielęgnować, pogłębiać i kształtować. Dołożymy wszelkich starań, by doprowadzić do rozkwitu talentu każdego dziecka, by w życiu dorosłym mogły robić to, co lubią. A za " talencik"- godziwa zapłata - "talenty"- dawna jednostka monetarna. Bo " Większość tego co naprawdę muszą wiedzieć o tym jak żyć, co robić, kim być, nauczyłem się w przedszkolu. Mądrość nie jest ukryta na wyżynach szkół i uniwersytetów lecz w przedszkolnej piaskownicy".

Projekt "Wyrzeźbić przedszkolaka"

Wycieczka do Teatru na spektakl Alibaba i 40 rozbójników

Odwiedziny Teatrzyk Objazdowego PINOKIO z bajką pt. Porwanie księżniczki”

Nowe zabawki JUPIII….

Przedszkole TALENCIK dostarcza swoim wychowankom nie tylko atrakcji karnawałowych, ale na co - dzień  oferujemy dzieciom całą gamę zajęć edukacyjnych, w których osiągają  niezłe wyniki. Mają atrakcyjne zajęcia dydaktyczne prowadzone w dwóch grupach wiekowych przez Panie: Natalię Ziółkowską oraz Sylwię Moskal i Agnieszkę Orzechowską. Dzieci uwielbiają Pana Macieja Remiszewskiego , który ćwiczy systematycznie coraz to trudniejsze układy tańca - Zumbę, a Pani Sylwia Pisarska na rytmice usprawnia dzieci muzycznie i ruchowo. Rozwijają swoje możliwości konstrukcyjno-informatyczne na zajęciach z robotyki Mój-Robot.pl z Panem Arkadiuszem Dejnarowicz. Plastyczne cuda tworzą na dodatkowych zajęciach plastycznych . Są nawet gotowi do podróży po świecie, bo już bardzo dużo potrafią po angielsku, dzięki Pani Agnieszce Białeckiej. Czy to możliwe? Możliwe, bo pracujemy z dziećmi „z powołania” oraz realizujemy  projekt: Wyrzeźbić Przedszkolaka.

Na Boże Narodzenie – najbardziej rodzinne święta, starsza grupa przedszkolaków - Edukusie, przygotowała jasełka. Przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus ze świąteczną scenografią, w  pięknych strojach, ze śpiewem kolęd, nawet w języku angielskim.  Zaprosiliśmy rodziców, Proboszcza naszej parafii - Jacka Byrę oraz nowo wybranego Wójta Gminy Biskupiec - Arkadiusza Dobka. Goście byli zachwyceni, a przedszkole TALENCIK dumne, że miało przyjemność gościć Najważniejszych i Największych ze swojego terenu.

A kiedy nastały dwa bliskie sobie dni styczniowe - Dzień Babci i Dzień Dziadka, w kolejne dwa dni gościliśmy Dostojnych – Najkochańszych, zaraz po Rodzicach, Babcie i Dziadków. TALENCIK z radością witał dziecięcym uśmiechem, szczebiotem, ciepłem dziecięcych rączek, życzeniami, piosenkami, grą na małych instrumentach, własnoręcznie wykonanymi prezencikami, kawusią i herbatką ze słodkimi przekąskami. Wzruszone Babcie, dumni Dziadkowie, spokojni o los swoich wnucząt , mogą cieszyć się swobodą na emeryturce lub jeszcze spełniać się zawodowo.

A co będzie dalej działo się w przedszkolu TALENCIK w Bielicach? Będzie się wiele działo - wkrótce Teatrzyk Pomarańczowy Cylinder, spotkanie z Panią pielęgniarką, wycieczki do Brodnicy i do Grudziądza, po drodze Zajączek Wielkanocny oraz Piknik Rodzinny dla mamy i taty.

Anna Rożeńska

Dyrektor i właściciel przedszkola