Jesteś tutaj: Witamy Aktualności Konkursik recytatorski
Konkursik recytatorski

Dzieci mówią chętnie i dużo i już od najmłodszych lat kochają wierszyki. Lubią słuchać poezję dziecięcą na dobranoc, czytaną i recytowaną przez mamę, tatę, babcię czy dziadka. W przedszkolu na zajęciach chętnie słuchają recytacji swoich pań. Do konkursu recytatorskiego przystąpiły wszystkie dzieci z Talencika, a panie dobrały dziecięcy repertuar poezji o tematyce zwierzęcej: o żyrafie, o misiu, o kotku, o słoniu, o piesku, o małpce, o wilku itp.

Dzieci same w ramach zajęć przygotowały elementy scenografii – duuuuużą żyrafę z kartonów. Złożone z rodziców i nauczycielek jury starannie wysłuchało wszystkich dziecięcych recytacji. Słuchanie tych wierszyków to ogromna przyjemność, a szczególnie kiedy dzieci recytowały całym sobą. Wszystkie zasłużyły na nagrody. A wyróżnienie otrzymał Maciek Laskowski.